سرعت وبسایت ، مهم ترین مسئله!

بعد از راه اندازی وبسایت ، مهم ترین مسئله ای که باید به فکر آن باشید سرعت وبسایت است.

سرعت سایت تاثیر فوق العاده زیادی در موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی دارد…اگر سایت شما سرعت مناسبی نداشته باشد و کاربران شما برای باز شدن یک صفحه وب معطل شوند ، بازدید سایت شما به سرعت کاهش پیدا می کند.

اینطور بگوییم که اگر تمام اصول و قوانین سئو را رعایت کنید ولی سایت شما سرعت پایینی داشته باشد ، خیلی زود از صفحات اول گوگل نزول می کنید و بازدید سایت شما کاهش می یابد.

بنابراین مهم ترین مسئله یک وبسایت ، سرعت آن است که باید در نظر بگیرید.

معیار سرعت در الگوریتم گوگـــــل!

اگر قصد دارید در صفحات اول گوگل دیده شوید ، سایت شما باید سرعت بارگذاری بالایی داشته باشد.بهترین سرعت بارگذاری برای لود یک صفحه بین 1 تا 5 ثانیه است.

و اگر بارگزاری صفحات سایت شما بیشتر از این زمان طول می کشد ، سایت شما سرعت پایینی دارد و گوگل به شما امتیاز منفی زیادی خواهد داد.

زیرا شرکت گوگل الگوریتم پیشرفته ای برای سرعت وبسایت ها طراحی کرده است و طبق همان الگوریتم به وبسایت ها امتیاز می دهد.

تمامی وبمستران و برنامه نویسان برای سنجیدن سرعت سایت از دو ابزار زیر استفاده می کنند.

گوگل (pagespeed.web.dev)

پیج اسپید گوگل یکی از ابزاریست که در آن سرعت وبسایت بررسی می شود و به کمک آن می توانید متوجه شوید بارگزاری سایت شما چند ثانیه طول می کشد.

این سایت دقت بسیار بالایی دارد.بنابراین اگر از آن امتیاز بالا بگیرید ، به این معنی است که سایت شما سرعت خوبی دارد و گوگل به شما امتیاز مثبت می دهد.

جی تی متریکس (gtmetrix.com)

جیتی متریکس یکی دیگر از ابزار های محاسبه سرعت وبسایت است که از آن برای بررسی سرعت بارگزاری صفحات وب استفاده می شود.

این سایت دقت بالایی ندارد و برای استفاده از آن باید چندین بار مثلا سه بار سرعت سایت خود را بسنجید و سپس از آنها میانگین بگیرید تا زمان لود واقعی سایت را متوجه شوید.

عوامل موثر در سرعت وبسایت

عوامل زیادی روی کاهش یا افزایش سرعت وبسایت تاثیر دارند که در زیر به برخی از آنها می پردازیم:

1.هاست وبسایت

هاست تاثیر بسیار زیادی در سرعت بارگزاری وبسایت دارد و اگر هاست شما کیفیت مناسبی نداشته باشد ، سرعت سایت شما به شدت کاهش پیدا می کند.

2.قالب سایت

روش کدنویسی قالب سایت شما در سرعت سایت تاثیر دارد و اگر قالب بصورت استاندارد کدنویسی نشده باشد ، سرعت سایت را کاهش می دهد.

3.حجم فایل های CSS و JS

فایل های سی اس اس و جاوا اسکریپت یک سایت ، تاثیر زیادی بر سرعت آن دارند و هرچه حجم این کدها بیشتر باشد ، زمان لود شدن سایت بیشتر خواهد شد.

4.تصاویر سایت

تصاویر وبسایت تاثیر زیادی در کاهش سرعت وبسایت دارند و برای افزایش سرعت ، باید تمامی تصاویر سایت اپتیمایز (کم حجم) شوند.

5.تداخل افزونه ها با یکدیگر

در بعضی مواقع تداخل کد ها با یکدیگر ممکن است باعث کاهش سرعت سایت شوند که باید برطرف شوند.

6.کد های مخرب

کدهای مخرب تاثیر زیادی در کاهش سرعت دارند و اگر کد مخربی در سایت شما وجود داشته باشد ، سریعا باید پاکسازی شوند.

البته موارد دیگری روی سرعت وبسایت تاثیر دارند ، که ما به مهم ترین عوامل آن اشاره کردیم.

رقبای شما چه می کنند!

فرض کنید در حال وبگردی هستید و راجب موضوعی در حال جستجو هستید ، کلمه مورد نظرتان را در گوگل سرچ می کنید و بلافاصله وارد اولین سایت می شوید.

چند ثانیه منتظر می شوید ولی زمانی که می بینید این مدت بیش از 5 ثانیه طول می کشد ، بلافاصله از آن سایت بیرون می آیید و وارد سایت بعدی می شوید.

شاید برایتان عجیب باشد ولی تمام افراد به همین شکل اند و صبر کمی دارند.بنابراین رقبای شما بخوبی می دانند که اگر بخواهند در کسب و کار اینترنتی موفق شوند ، باید سایتشان سرعت خوبی داشته باشد.

رقیبان شما در هر عرصه ای از اینترنت که فعالیت دارید ، بیکار نیستند…آنها تلاش می کنند که کیفیت وبسایت خود را بهبود دهند.

پس شما هم هر روز به فکر بهبود و پیشرفت سایت خود باشید و برای بزرگ تر شدن کسب و کار خود تلاش کنید.

تمام کاری که باید انجام دهید؟

تنها کاری که باید برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی انجام دهید ، افزایش سرعت سایت تان است.

اگر در این زمینه متخصص هستید ، هرچه سریع تر شروع کنید و با افزایش سرعت سایت خود ، قدمی بزرگ در موفقیت خود بردارید.

واگر تخصص آن را ندارید ، این کار را به تیم متخصص وبکانو بسپارید…وبکانو با هزینه ای مناسب ، سایت شما را به بهترین شکل بهینه سازی خواهد کرد.

با این کار ، رضایت کاربران خود را بدست می آورید و امتیاز بسیار بالایی از گوگل می گیرید که برای سئو سایت شما بسیار مفید است.

برای افزایش سرعت یک سایت باید به کمک ابزار های آنالیزگر بررسی هایی انجام دهیم و سپس دست به کار شویم.اقدامات زیر برخی از کار های ضروری برای افزایش سرعت سایت است که توسط تیم وبکانو انجام می شود.

افزایش سرعت سایت در حد جت!

تیم وبکانو با 5 سال تجربه در زمینه خدمات وبسایت این نوید را به شما می دهد که سرعت وبسایت شما را تا حد قابل توجهی افزایش دهد.

ما وبسایت شما را بررسی می کنیم و با تخصصی که داریم سایت شما را بهینه سازی خواهیم کرد که این کار افزایش سرعت سایت شما را تضمین می کند.

معیار ما برای افزایش سرعت ، سایت گوگل است.به این دلیل که اولا دقت بسیار بالایی دارد و دوما هدف ما از کسب و کار اینترنتی رضایت گوگل است.

و از طرفی گوگل یک بیزنس است و رضایت کاربران اینترنت برایش بسیار مهم است…بنابراین اگر در پیج اسپید گوگل امتیاز بالایی بگیریم ، رضایت گوگل و کاربران را بدست می آوریــم.

کاری که انجام می دهیم؟