توسط: تاریخ انتشار: 30/03/2022 0 دیدگاه

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

محتوانویسی چیست؟

به مراحل تولید مقالات با موضوعات مختلف محتوانویسی می گویند.

تقریبا تمام قسمت های یک وبسایت از محتوا تشکیل شده است و اگر محتوا را از سایت حذف کنیم در واقع سایتی باقی نمی ماند…

محتوا در تمام کسب و کار های اینترنتی بخصوص در وبسایت ها از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است و باعث رشد سریع وبسایت می شود!

 

اهمیت محتوا در سئو سایت

با قطعیت می توانیم بگوییم که بیش از 60 درصد از تخصص سئو به محتوا مربوط می شود یعنی بدون داشتن محتوا نمی توانیم انتظار داشته باشیم که سایت ما در موتور های جستجو بالا بیاید و شناخته شود!

بنابراین تولید محتوا را جدی بگیرید و هیچ گاه آن را متوقف نکنید!

شرکت های موفق دنیا به اهمیت تولید محتوا پی برده اند و می دانند که تنها با تولید محتوا می توانند خدمات و محصولات خود را به دیگران معرفی کنند. بنابراین هر کدام از این شرکت ها یک تیم تولید محتوا برای وبسایت خود دارند و همیشه در حال تولید محتوای باکیفیت هستند!

اصول محتوانویسی

انواع محتوا (متنی ، تصویری ، ویدیویی)

محتوا ها انواع مختلفی دارند که در ادامه به معرفی هر کدام از آنها می پردازیم:

1.محتوای متنی: محتوای متنی مهم ترین نوع محتواست که بیشترین تاثیر را در بهبود سئو سایت دارد.محتواهای متنی از نوشته تشکیل می شوند! نمونه ای از محتواهای متنی را می توانید در سایت ویکی پدیا مشاهده کنید.

2.محتوای تصویری: در این نوع محتوا بیشتر از تصاویر استفاده می شود و نوشته کمی در آن وجود دارد.از این نوع محتوا بیشتر در پست های اینستاگرامی استفاده می شود.

3.محتوای ویدیویی: محتوای ویدیویی نیز یکی دیگر از انواع محتواست که تاثیر خوبی بر سئو سایت می گذارد و باعث ماندگاری بیشتر کاربران در سایت می شود! مثالی از محتوا های ویدیویی را می توانید در سایت آپارات مشاهده کنید.

بهترین نوع محتوا

در قسمت قبل انواع محتوا ها را معرفی کردیم اما استفاده تنها از هر کدام ، برای بالا آمدن در موتور های جستجو کافی نیست و شما باید از محتوای تلفیقی استفاده کنید!

محتوای تلفیقی چیست؟

محتوای تلفیقی همانطور که از اسم آن مشخص است ترکیبی از محتوای متنی ، تصویری و ویدیویی است.

این نوع محتوا ، بهترین روش برای بالا آمدن در موتور جستجو گوگل است.اگر طبق روشی که در قسمت های بعد به شما آموزش می دهیم عمل کنید و تعداد زیادی محتوا در سایت خود تولید کنید ، به شما قول می دهیم که بزودی ورودی زیادی را از گوگل دریافت خواهید کرد و آمار بازدید سایت شما بصورت خارق العاده ای افزایش پیدا می کند.

در ادامه مطلب اصول محتوانویسی را به شما آموزش می دهیم و مواردی را که باید برای تولید یک محتوای حرفه ای و سئو شده رعایت کنید را خدمت شما معرفی می کنیم…

اصول محتوانویسی

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

اصول محتوانویسی

موارد زیر جزو اصول تولید محتوای حرفه ای است که اگر آنها را در محتواهای خود رعایت کنید ، بزودی شاهد افزایش بازدید و موفقیت سایت خود خواهید شد:

1.محتوا شامل هدینگ های عالی باشد!

محتوای شما باید عنوان های زیادی داشته باشد و بهتر است برای هر سه چهار سطر یک عنوان در نظر بگیرید!

از هدینگ h1 فقط یک بار و برای عنوان اول محتوای خود استفاده کنید و از هدینگ های h2, … ,h6 با توجه به اولویت مطالب استفاده کنید.

2.پاراگراف های کوتاه ولی پرمغز!

سعی کنید در محتوای خود پاراگراف های مختصری داشته باشید و طول پاراگراف ها را بیشتر از 20 الی 30 کلمه نکنید.

پاراگراف های کوتاه باعث خوانایی بهتر متن می شود و رضایت کاربران را در پی دارد که در نهایت باعث موفقیت سایت شما خواهد شد.

3.محتوا خیلی کوتاه نباشد!

محتوای شما نباید خیلی کوتاه باشد و هرچه مطالب شما بیشتر باشد تاثیر آن بیشتر است.

افزونه یواست سئو حداقل کلمه برای یک محتوای خوب را 300 کلمه ارزیابی کرده است ولی شما حداقل کلمه برای محتوا های خود را 1000 کلمه در نظر بگیرید و سعی کنید محتوای نسبتا طولانی داشته باشید.

4.عکس ها خوانایی بهتری دارند!

حتما از تصاویر در بین محتواهای خود استفاده کنید زیرا بودن تصویر در محتوا حس بهتری را برای مخاطب ایجاد می کند و بهتر می تواند با مطلب ارتباط برقرار کند.

نکته مهمی که راجب تصاویر باید دقت کنید این است که تصاویر را خودتان ایجاد کنید و تا جایی که ممکن است از تصاویری که در سطح وب وجود دارند استفاده نکنید و یا اگر از آنها استفاده می کنید آن را در برنامه هایی مانند فتوشاپ ویرایش دهید!

5.کلمه کلیدی مناسب

کلمه کلیدی یکی از اصول مهم محتوانویسی است که اگر آن را به درستی انتخاب نکنید ممکن است محتوای شما در صفحات اول گوگل نمایش داده نشود.

بنابراین راجب محتوایی که می خواهید تولید کنید تحقیقات انجام دهید و کلمه کلیدی مناسب را انتخاب کنید.

برای پیدا کردن کلمه کلیدی می توانید از سایت keywordtool.io کمک بگیرید و کلماتی که بیشتر جستجو شده اند را انتخاب کنید!

در استفاده از کلمه کلیدی افراط نکنید و طبق تعداد کلمات محتوای خود از آنها استفاده کنید.(برای هر 100 کلمه ، یک بار از کلمه کلیدی خود استفاده کنید و سعی کنید کلمات کلیدی خود را بصورت متعادل در محتوای خود تقسیم کنید)

6.بولد کردن و تغییر رنگ موارد مهم!

برای تاثیر گذار شدن محتوا سعی کنید کلمات مهم و جذاب را بولد و رنگ آمیزی کنید.این کار تاثیر فوق العاده ای دارد و باعث خوانایی بهتر و امتیاز گرفتن از الگوریتم های گوگل می شود.

7.به هیچ وجه کپی نکنید!

این مورد را جدی بگیرید! اگر از محتوای کپی شده در سایت خود استفاده کنید ، گوگل سایت شما را نابود خواهد کرد بنابراین هیچ وقت محتوای کپی در سایت خود قرار ندهید و خودتان محتوا را بنویسید!

ربات ها و خزنده های گوگل هر روز محتوای وبسایت ها را بررسی می کنند و اگر محتوای کپی شده در سایتی مشاهده کنند ، به آن سایت امتیاز منفی می دهند و دیگر آن سایت را در نتایج جستجو نمایش نمی دهند.

بنابراین به هیچ وجه از محتوای کپی شده استفاده نکنید!

8.لینک های داخلی داشته باشید!

لینک های داخلی یکی از مهم ترین اصول محتوانویسی است که تاثیر زیادی در سئو محتوای سایت شما دارد.بنابراین تا می توانید از لینک های داخلی استفاده کنید و کلمات را به صفحات مرتبط در سایت لینک دهید.

سعی کنید در هر پاراگراف یک لینک داخلی داشته باشید!

9.لینک خارجی داشته باشید!

لینک های خارجی نیز مانند لینک های داخلی تاثیر خوبی بر سئو سایت دارند بنابراین سعی کنید در محتوای خود حداقل سه الی چهار لینک خارجی داشته باشید.

نکته ای که در لینک دهی خارجی باید در نظر بگیرید این است که باید به سایت هایی لینک بدهید که رتبه خوبی در گوگل داشته باشند (سایت های معروف) و هرگز به سایت های شناخته نشده لینک ندهید!

10.دسته بندی و برچسب ها

دسته بندی یک محتوا بسیار مهم است زیرا معیار ابتدایی ربات گوگل برای شناسایی محتوا ، دسته بندی آن است بنابراین سعی کنید یک دسته بندی مرتبط با موضوع محتوای خود ایجاد کنید.

برچسب ها نیز به اندازه دسته بندی ها مهم هستند بنابراین سعی کنید کلماتی را که بیشتر بازدید داشته اند را به عنوان برچسب ایجاد کنید!

برای ایجاد برچسب خودتان را جای مخاطب بگذارید و به قول معروف ذهن آنها را بخوانید…

11.قرار دادن ویدیو در محتوا

قرار دادن ویدیو در محتوا جزو اصول محتوانویسی نیست اما اگر بتوانید این کار را انجام دهید ، بهتر و سریع تر نتیجه خواهید گرفت.بنابراین اگر شرایطش را دارید سعی کنید از ویدیو های کوتاه در محتوای خود استفاده کنید!

فوت کوزه گری!

بعد از اینکه اصول محتوانویسی را در محتوای خود رعایت کردید باید بدانید که چه زمانی محتوای خود را انتشار دهید! زیرا مهم ترین چیز در قوانین سئو ، نظم و ترتیب است…

بنابراین باید محتوا های خود را در زمان خاصی انتشار دهید.مثلا اینطور نباشد که یک روز چند محتوا انتشار دهید و تا یک هفته هیچ محتوایی در سایت منتشر نشود!

این کار بسیار لطمه زننده است و باعث عدم موفقیت شما خواهد شد…

بنابراین سعی کنید محتوا های خود را در یک زمان منظم (برای مقال هر روز یا روز در میان) منتشر کنید!

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

نتیجه گیری و سخن پایانی

در قسمت های قبل اصول محتوانویسی را معرفی کردیم و شما را برای تولید یک محتوای حرفه ای و سئو شده راهنمایی کردیم…

اگر تمامی این اصول را در محتواهای خود رعایت کنید و چند ماه روی تولید محتوا تمرکز کنید قطعا موفقیت به سراغ شما می آید و آمار بازدید سایت شما به شدت افزایش پیدا می کند!

لازم به ذکر است که اگر وقت لازم برای تولید محتوا ندارید می توانید با هزینه مناسب تولید محتوای سایت خود را به ما بسپارید!

برای انجام خدمات تولید محتوا توسط شرکت وبکانو کلیک کنید!

خب به پایان این مقاله رسیدیم…

اگر سوال یا نظری در این رابطه داشتید ، می توانید از قسمت نظرات در پایین همین صفحه با ما در ارتباط باشید.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاهتان را بنویسید